سفرمناسبتی

هفتم اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل

درمارس ۲۰۱۰ مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی قطعامه ۶۴/۲۵۵ سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ را دهه کنش و اقدام برای ارتقا ایمنی جاده‌ای با هدف تثبیت و سپس کاهش تلفات جاده‌ای اعلام کرده است برهمین اساس و به دلیل اهمیت موضوع ایمنی حمل و نقل در تقویم رسمس جمهوری اسلامی ایران روز  هفتم اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل نامگذاری شده است

حمل و نقل مفهومی است که بشر از ابتدای خلقت خود با آن درگیر بوده و این مفهوم از دیرباز نقشی کلیدی در زندگی انسانها بازی کرده است.

 پس از اختراع چرخ ، حمل و نقل تحولی اساسی پیدا کردو روزبه روز وسایل پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر در این عرصه به کار گرفته شد، به طوری که امروزه مسائل مطرح در زمینه جابه‌جایی و حمل و نفل جز  پیچیده‌ترین مسائل در ابعاد مختلف ویكی از مهم‌ترین مسایل کلان شهرها و یکی از ضروریات به شمار می‌آید .

علیرغم فاید بسیار فناوریهای جدید به کارگرفته شده در این زمینه، متأسفانه این صنعت با خطرات مالی وجانی برای انسانها همراه است.

سالانه افراد زیادی در دنیا بر اثر سوانح ترافیكی جان خود را از دست می‌دهند.

کشور ایران نیز یكی از کشورهایی است که آمار تصادفات وتلفات آن در عرصه حمل و نقل به  خصوص در نوع جاده‌ای  در مقایسه با استانداردهای جهانی بسیار بالا است.

اما آنچه در این بین برای همگان اهمیت ویژه‌ای دارد داشتن یک سفر ایمن است .

ایمنی یکی از نیازهای بسیار مهم انسانها به شمار می‌آید

براساس آمارهای موجود کشور ایران در ایمنی جاده‌ها در وضعیت نامناسبی قرار دارد و سالانه تعداد زیادی از مردم در اثر سوانح جاده‌ای جان خود را از دست داده یا مجروح می شوند .

بر همین اساس سرمایه‌گذاری در زمینه ارتقای ایمنی راه‌ها یکی از ضروریات به حساب می‌آید و می‌بایست هدایت تلاشها و سرمایه‌ها  به سمت نقاط حساس و حادثه خیز و اثر گذار در امر ایمنی جاده‌ها باشد .

نتایج تحقیقات پژوهشگران در کشورهای مختلف حاکی از آن است که سهم ایمنی جاده ها در کاهش تلفات انسانی به شکل چشمگیری از ایمنی خودروها نیز بیشتر است
براساس مطالعات صورت گرفته میزان مرگ مردان در سنین ۱۶تا ۲۰ و ۲۱تا۲۴سال ۲ برابر زنان است. همچنین مردان ۲ برابر بیشتر از زنان در هر سال خطر تخلف و رانندگی تهاجمی دارند

برای خواندن مناسبت های بیشتر اینجا کلیک کنید

نمایش بیشتر

سالاری

در دی ماه 1372 در بیرجند بدنیا آمد ، از سال 85 فعالیت خود را در وبلاگ نویسی و طراحی قالب شروع نمود . دیپلم نقشه کشی ساختمان و ادامه تحصیل خودرا با رشته فناوری اطلاعات ، اینترنت و شبکه های گسترده گذراند. با گروه هایی از قبیل سالاربلاگ ، گروه طراحی خوشچت ، پشتیبانی هیتباکس و رادیو سرنا همکاری داشته و دارد. ضمینه فعالیت کنونی میکس و مسترینگ ، تولید برنامه های رادیویی در فضای مجازی ، پشتیبانی سایت و مدیریت جامعه مجازی فیس یاهو میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا